5 korzyści z poradnictwa w zakresie uzależnień

Jeśli cierpisz na zaburzenia związane z używaniem alkoholu lub narkotyków, być może szukasz programu leczenia uzależnień. Lakeview Health oferuje leczenie dostosowane do płci mężczyzn i kobiet w oparciu o sprawdzone dane naukowe. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z poradnictwa w zakresie uzależnień i o naszym centrum leczenia w Jacksonville na Florydzie, gdzie oferujemy różnorodne programy terapii uzależnień.

Poradnictwo uzależnień identyfikuje czynniki wyzwalające

Stań się świadomy niebezpiecznych sytuacji, które mogą wywołać pragnienie lub chęć zażywania narkotyków lub alkoholu. W ramach naszego programu nauczysz się identyfikować zdarzenia, ludzi i wydarzenia, które doprowadziły Cię do sięgnięcia po alkohol lub narkotyki. Być może masz już całkiem dobre pojęcie o niektórych z Twoich czynników wyzwalających. Pomożemy Ci jednak zidentyfikować i przezwyciężyć każdy z nich.

W ramach terapii indywidualnej nauczysz się głębiej analizować związek między czynnikami wyzwalającymi a uzależnieniem od narkotyków. Kiedy zrozumiesz, co Cię zaostrza lub pogarsza, będziesz mógł unikać sytuacji, które zagrażają Twojej trzeźwości. Niestety, może to oznaczać nawiązanie nowych znajomości, które nie będą przypominać ci o twoich poprzednich nawykach.

Leczenie uzależnień identyfikuje współwystępujące zaburzenia zdrowia psychicznego

Ci, którzy zwracają się w kierunku nadużywania substancji, często robią to częściowo z powodu niezdiagnozowanych zaburzeń zdrowia psychicznego. W trakcie leczenia zajmujemy się uzależnieniem od narkotyków i zaburzeniami zdrowia psychicznego, które stanowią barierę pomiędzy tobą a długoterminowym powrotem do zdrowia. Ponadto, nasz program leczenia podwójnej diagnozy obejmuje indywidualne doradztwo, aby pomóc Ci przezwyciężyć problemy ze zdrowiem psychicznym, jak również posunąć się naprzód w procesie zdrowienia.

Jeśli potrzebujesz strategii, które pomogą Ci przezwyciężyć depresję i lęk, Lakeview Health może Ci pomóc. Uzależnienie i choroba psychiczna są ze sobą powiązane, a terapeuta pracuje z Tobą nad rozwiązaniem obu tych problemów, dzięki czemu nauczysz się zdrowszych umiejętności radzenia sobie z nimi.

Skorzystaj z poradnictwa rówieśniczego

W ramach naszego stacjonarnego programu leczenia uzależnień będziesz uczestniczył w sesjach terapii grupowej. Możesz zarówno wnieść swój wkład, jak i skorzystać z porad i doświadczeń innych klientów. Sesje doradcze z małą grupą współuczestników procesu zdrowienia mogą dać Ci niezwykłe spostrzeżenia na temat procesu zdrowienia. W rzeczywistości terapia grupowa stanowi jedną z najważniejszych metod leczenia podczas pobytu w Lakeview Health.

Budowanie lepszych umiejętności behawioralnych

Poradnictwo w zakresie uzależnień daje Ci narzędzia, których potrzebujesz do długotrwałego powrotu do zdrowia. Naucz się unikać zachowań autodestrukcyjnych, takich jak zażywanie narkotyków lub nadmierne picie alkoholu. Dzięki programom opartym na dowodach naukowych, nasi terapeuci wyposażą Cię w narzędzia do utrzymania trzeźwości i unikania głodu.

Nasza metodologia leczenia obejmuje terapię poznawczo-behawioralną. CBT pomaga nauczyć się przetwarzać swoje myśli w produktywny sposób, zamiast działać lub powracać do nałogu.

Poradnictwo w zakresie uzależnień zmniejsza ryzyko powrotu do nałogu

Dzięki naszemu programowi leczenia uzależnień określamy trwałe sposoby pozostania aktywnym i unikania używania narkotyków i alkoholu. Oferujemy również poradnictwo rodzinne, abyś mógł włączyć swoich bliskich w proces zdrowienia. Włączenie Twoich bliskich pomaga mi zrozumieć, przez co przechodzisz i sprawia, że są oni w stanie lepiej Cię wspierać po powrocie do zdrowia.

Dzięki miłości i wsparciu osób w domu oraz poświęceniu licencjonowanych profesjonalistów, możesz przejść przez proces zdrowienia z determinacją, której potrzebujesz, aby osiągnąć długotrwałą trzeźwość.

 

Bezpieczeństwo w liczbach w tym sezonie wakacyjnym w ośrodku odwykowym

Każdy sezon wakacyjny to czas dla przyjaciół i rodziny, aby zebrać się razem i cieszyć się nawzajem swoim...

Czytaj dalej

Jak dbanie o siebie może się wiązać z leczeniem uzależnień

Jak ważna jest samoopieka w procesie zdrowienia z uzależnień? Kiedy przechodzisz terapię i zaczynasz wchodzić na...

Czytaj dalej