Bezpieczeństwo w liczbach w tym sezonie wakacyjnym w ośrodku odwykowym

Każdy sezon wakacyjny to czas dla przyjaciół i rodziny, aby zebrać się razem i cieszyć się nawzajem swoim towarzystwem. Dla tych, którzy walczą z zaburzeniami związanymi z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu, wakacje mogą przynieść pokusę, aby ponownie wpaść w schematy zachowań autodestrukcyjnych z narkotykami lub alkoholem.

Ten rok jest jednak zdecydowanie inny niż wszystkie inne w ostatnim czasie. COVID-19 zmienił każdy aspekt życia, w tym sposób, w jaki obchodzimy święta pod koniec roku. Zakłócenia w świętach spowodowane przez COVID-19 mogą być szczególnie zastraszające i izolujące, jeśli walczysz z zaburzeniami związanymi z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu.

Nie ma lepszego momentu, aby wzmocnić swoją pozycję niż kwarantanna. Lakeview Health w Jacksonville, FL, to najwyższej klasy ośrodek odwykowy dla narkomanów i alkoholików, który poprowadzi Cię w drodze do trzeźwości. Wiemy, jak pomóc osobom walczącym o pokonanie zaburzeń związanych z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu, tym bardziej w czasach COVID-19.

Jak bezpieczny jest odwyk od narkotyków i alkoholu podczas COVID-19?

Podczas tej globalnej pandemii, w Lakeview Health podjęto wszelkie środki ostrożności, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy i najbezpieczniejszy poziom opieki. Regularnie odkażamy powierzchnie w naszym ośrodku i badamy naszych pacjentów przed przyjazdem i po wyjeździe na COVID-19. Codziennie sprawdzamy temperaturę i przeprowadzamy badania przesiewowe pacjentów i personelu.

Jednym z najniebezpieczniejszych aspektów uzależnienia od narkotyków i alkoholu jest izolacja. Osoby w stanie aktywnego uzależnienia często pozostają za zamkniętymi drzwiami, z powodu wstydu lub dlatego, że fizycznie lub psychicznie nie są w stanie opuścić swojego domu. W czasie pandemii problem ten tylko się nasila.

Restrykcje Covid sprawiają, że wakacje to najlepszy czas na leczenie.

W celu ochrony zdrowia publicznego, wiele państw ogranicza podróże w tym sezonie, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. W rezultacie wiele osób cierpiących na zaburzenia związane z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu nie może spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi, którzy stanowią część ich systemu wsparcia. Zespół Lakeview Health chce, abyś zrozumiał, że nie jesteś sam na swojej drodze do wyzdrowienia, nawet podczas epidemii COVID-19.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, dołącz do naszej rodziny! Twoja najwspanialsza podróż zaczyna się właśnie teraz. Zespół Lakeview Health będzie zachwycony, mogąc być Twoim wsparciem w tym sezonie świątecznym. Nasza placówka w Jacksonville, FL może być Twoją bezpieczną przystanią podczas pandemii. Jest to również doskonała okazja, aby zapisać się na odwyk w ośrodku stacjonarnym, jeśli uważasz, że ten program pomoże Ci osiągnąć i utrzymać trzeźwość. Dlaczego nie skorzystać z tego niezwykłego czasu i nie skupić się na sobie?

Korzyści z odwyku od narkotyków i alkoholu w czasie wakacji

Nie popełnij błędu, zobowiązując się do wprowadzenia narkotyków i alkoholu odwyku nie jest łatwa decyzja do podjęcia. Ale, istnieje wiele korzyści z zapisania się do odzysku, zwłaszcza w okresie wakacji, w tym:

  • Mniejszy stres wakacyjny - Ciężar stresu wakacyjnego może zebrać znaczne żniwo. Jednak jeśli jesteś trzeźwy, nie ma stresu z powodu uzależnienia od narkotyków lub alkoholu.
  • Więcej pieniędzy na wydatki - Kiedy nie marnujesz pieniędzy na narkotyki lub alkohol, przekonasz się, że masz więcej do wydania na prezenty dla innych, a może nawet dla siebie.
  • Więcej świątecznego jedzenia - Jednym z objawów uzależnienia od narkotyków i alkoholu jest brak właściwego odżywiania. Jeśli jesteś trzeźwy podczas świąt, dlaczego nie oddawać się niektórym z fantastycznych świątecznych potraw, które są dostępne? Zjedz dodatkowy talerz podczas kolacji lub kolejne ciasteczko z gorącą czekoladą.
  • Brak poczucia winy lub żalu - Ludzie, którzy mają zaburzenia związane z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu często zawstydzają się podczas wakacji z powodu działań, które dzieją się pod wpływem. Kiedy jesteś trzeźwy, nie będziesz miał poczucia winy ani żalu, które mogą pojawić się po złych decyzjach podjętych w stanie nietrzeźwym.

 

Bezpieczeństwo w liczbach w tym sezonie wakacyjnym w ośrodku odwykowym

Każdy sezon wakacyjny to czas dla przyjaciół i rodziny, aby zebrać się razem i cieszyć się nawzajem swoim...

Czytaj dalej

Jak dbanie o siebie może się wiązać z leczeniem uzależnień

Jak ważna jest samoopieka w procesie zdrowienia z uzależnień? Kiedy przechodzisz terapię i zaczynasz wchodzić na...

Czytaj dalej