Jak pomóc mojemu synowi w odwyku

Czy Twój syn zmaga się z problemem używania substancji? Nie zwlekaj i zapewnij mu pomoc, której potrzebuje. Jednym ze sposobów jest skontaktowanie się z Lakeview Health za pomocą wygodnego formularza online lub zadzwonienie pod numer 866 704 7692. Nasz pełen współczucia zespół specjalistów ds. uzależnień czeka, aby dać Twojemu synowi narzędzia, które pozwolą mu osiągnąć prawdziwy, długotrwały powrót do zdrowia.

Najpierw skorzystaj z pomocy

Jeśli Państwa syn używa narkotyków i alkoholu oraz walczy z problemami psychicznymi, pierwszym krokiem jest zapewnienie mu profesjonalnej pomocy. Najczęściej ludzie nie są w stanie sami przestać zażywać narkotyków i radzić sobie w dłuższej perspektywie. Mają do czynienia z chorobą, która wymaga opieki klinicznej i terapii, aby ją pokonać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc w zakresie opcji leczenia. W Lakeview Health oferujemy pełen zakres usług związanych z leczeniem uzależnień i poprawą samopoczucia psychicznego, w tym

 • Detoksykację pod nadzorem medycznym
 • Leczenie z zakwaterowaniem
 • Intensywne leczenie ambulatoryjne
 • Leczenie podwójnej diagnozy
 • Leczenie w ramach częściowej hospitalizacji
 • Kompleksowa opieka po leczeniu

Kiedy już zapewnisz swojemu synowi pomoc w ramach programu leczenia, rozpocznie on drogę do wyzdrowienia. Właśnie wtedy możesz podjąć kroki, aby pomóc mu odnieść sukces.

Jak pomóc synowi w odwyku - wsparcie w prawdziwym życiu

Z pomocą możesz nauczyć się pomagać swojemu synowi w wielu kwestiach, z którymi będzie musiał się zmierzyć w nadchodzących latach, a które mogą okazać się trudne teraz, gdy jest na odwyku. Wsparcie dla syna może polegać na zachęcaniu go do mówienia o swoich przemyśleniach i doświadczeniach. W niektórych przypadkach Państwa syn będzie potrzebował stałego kontaktu z mentorem, który sam przeszedł przez leczenie. Niezależnie od tego, jakiego poziomu opieki potrzebuje Państwa syn, istnieje kilka ogólnych wytycznych dotyczących tego, jak powinno wyglądać wsparcie. Należą do nich:

 • Zachęcanie go, a nie krzyczenie na niego
 • Pozytywne nastawienie, kiedy tylko jest to możliwe
 • Udzielanie wskazówek, a nie wymuszanie zachowań lub stawianie ultimatum
 • Słuchanie go, a nie mówienie mu, co ma robić
 • Zgłębianie jego myśli, aby wiedzieć, kiedy potrzebuje dodatkowej pomocy

Imprezy towarzyskie mogą sprawić, że życie stanie się trudniejsze

Imprezy towarzyskie są doskonałym sposobem na zbliżenie ludzi, ale często wiążą się z alkoholem, a czasem z narkotykami. W takich sytuacjach najlepiej jest unikać takich sytuacji na początku drogi do zdrowienia. Jednak w końcu musi być na tyle silna, aby przez nie przejść. Wydarzenia społeczne podczas odwyku mogą obejmować takie rzeczy, jak picie w happy hour z kilkoma osobami z pracy. Mogą polegać na chodzeniu na imprezy sportowe, aby kibicować ulubionej drużynie. Może to być również chodzenie do barów, aby spędzać czas z przyjaciółmi. Jak Twój syn poradzi sobie z widokiem i przebywaniem w otoczeniu innych pijących ludzi?

Tego typu sytuacje tworzą trudne miejsca dla większości osób uzależnionych. Może ich złościć to, że nie mogą spożywać narkotyków i alkoholu tak jak inni ludzie. Częścią twojej pracy jako rodzica jest zachęcanie syna do pozostania na kursie. Być może będziesz musiał zachęcić go do znalezienia nowych zajęć lub przyjaciół. Zamiast iść do baru, może wybierzemy się na wędrówkę z przygodami? Podczas spotkań towarzyskich, w których masz kontrolę nad doświadczeniem, dlaczego po prostu nie zrezygnować z alkoholu i narkotyków?

Zawsze ważne jest, aby zapewnić synowi wskazówki i wsparcie, którego potrzebuje. Podczas programów leczenia uzależnień dowie się on, jak pokonać te wyzwania i stać się silniejszym od swojego nałogu. Unikanie uzależnienia nie zawsze jest możliwe. Może się jednak nauczyć pewności siebie i podejmowania właściwych decyzji w takich momentach.

 

Co to jest Narodowy Miesiąc Zapobiegania Prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków?

Grudzień jest Narodowym Miesiącem Zapobiegania Prowadzeniu Pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków. W Lakeview...

Czytaj dalej

Podaruj swoim dzieciom nadzieję na święta

Sober Living Stawanie się rodzicem jest jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń, które można mieć. Twoje...

Czytaj dalej