Pracownicy służby zdrowia i osoby nadużywające narkotyków

Ludzie uzależnieni są często przedstawiani jako beznadziejne zaniedbania społeczne lub hedonistyczne gwiazdy rocka. Rzadko zdarzają się artykuły medialne o zaburzeniach związanych z używaniem substancji, którym towarzyszą zdjęcia dobrze ubranych, odurzonych prawników lub zdjęcia pracowników służby zdrowia nadużywających leków z apteki. W rzeczywistości jednak w wielu wysoce szanowanych zawodach odnotowuje się podwyższone wskaźniki uzależnienia.

Zaburzenia związane z używaniem substancji u pracowników służby zdrowia

Pracownicy służby zdrowia, w szczególności, pracują w dziedzinie, która wymaga wyższego poziomu odpowiedzialności, odpowiedzialności i wyników. Specjaliści zazwyczaj posiadają licencję lub oficjalną akredytację do wykonywania zawodu w swojej dziedzinie. Mogą być właścicielami swojej praktyki, co może być czynnikiem stresogennym. Być może najważniejsze jest to, że pracownicy służby zdrowia rutynowo mają w swoich rękach życie, środki do życia i przyszłość pacjentów. W związku z tym nierzadko pracownicy służby zdrowia sięgają po narkotyki lub alkohol, aby poradzić sobie z presją wysokich oczekiwań i stresem związanym z pracą, albo pomóc swojemu mózgowi się uspokoić i zasnąć pod koniec długiego dnia wypełnionego ciężkimi, konsekwentnymi decyzjami.

Oznaki nadużywania narkotyków u pracowników służby zdrowia

Jednym z wielu typów specjalistów o znacznie podwyższonym ryzyku uzależnienia są pracownicy służby zdrowia. Fakt ten jest szczególnie niepokojący ze względu na ogromny wpływ, jaki pracownicy służby zdrowia mają na samopoczucie swoich pacjentów. Umiejętność rozpoznawania oznak nadużywania narkotyków w tej populacji jest zatem niezbędna. Aby ustalić, czy Ty lub pracownik służby zdrowia w Twoim życiu potrzebuje profesjonalnej pomocy w związku z problemem nadużywania narkotyków, możesz zadać następujące pytania:

  • Czy często zastanawiasz się nad używaną substancją lub substancjami?
  • Czy masz nieograniczony dostęp do narkotyków w pracy?
  • Czy wykształciłaś/eś tolerancję na substancje, które zażywasz?
  • Czy spędzasz znaczną ilość czasu na nabywaniu, zażywaniu lub powracaniu do zdrowia po zażywaniu substancji, których używasz?
  • Czy podczas zażywania substancji lub substancji zachowywałaś się ryzykownie (obchodzenie się z pacjentami, prowadzenie pojazdów, obsługa maszyn, uprawianie niebezpiecznego seksu)?
  • Czy nie wypełniałaś/eś obowiązków zawodowych lub rodzinnych z powodu stosowania substancji lub substancji?
  • Czy nadal używałaś/eś tej substancji, mimo że miałaś/eś niekorzystne skutki zdrowotne?

Leczenie nadużywania narkotyków wśród pracowników służby zdrowia

Ten specjalistyczny program w Lakeview Health zapewnia poziom opieki niezbędny do detoksykacji i leczenia specjalistów z zaburzeniami używania substancji, współwystępującymi zaburzeniami zdrowia psychicznego, a także z historią urazów lub stresu pourazowego.

Pacjenci są przydzielani do personelu ze specjalistycznym przeszkoleniem, który pomaga w poruszaniu się po unikalnych dla nich złożonych systemach, co zwiększa zaangażowanie i rozbraja ich obronę. Biorą oni udział w profesjonalnej serii zabiegów, sekwencji sesji terapii grupowej zaprojektowanej specjalnie dla nowoczesnego profesjonalisty. Seria ta daje możliwość interakcji z innymi, którzy mogą odnieść się do zagadnień wspólnych dla specjalistów niezależnie od ich specjalizacji. Przejście przez rehabilitację z rówieśnikami zawodowymi pozwala pacjentom na otwarte dzielenie się w nieosądzalnym środowisku, przyjmowanie osobistej odpowiedzialności bez defensywy oraz rozwijanie narzędzi rozwoju osobistego i samoświadomości potrzebnych do pomyślnego powrotu do zdrowia, trzeźwości i - co najważniejsze - bezpiecznego powrotu do pracy.

 

Bezpieczeństwo w liczbach w tym sezonie wakacyjnym w ośrodku odwykowym

Każdy sezon wakacyjny to czas dla przyjaciół i rodziny, aby zebrać się razem i cieszyć się nawzajem swoim...

Czytaj dalej

Jak dbanie o siebie może się wiązać z leczeniem uzależnień

Jak ważna jest samoopieka w procesie zdrowienia z uzależnień? Kiedy przechodzisz terapię i zaczynasz wchodzić na...

Czytaj dalej