Różnica między opioidami i opiatami

Słowa opioidy i opiaty są często używane zamiennie. I choć te dwa słowa brzmią podobnie, to czy jest jakaś różnica między nimi? Przecież jeśli szukasz centrum leczenia uzależnienia od narkotyków na receptę w TX-ie, chcesz się upewnić, że wybierasz się do miejsca, które specjalizuje się w tym, z czym walczysz, aby się pozbyć. Pod wieloma względami, opioidy i opiaty są bardzo podobne. Istnieją jednak między nimi pewne różnice. Aby w pełni zrozumieć tę różnicę, należy zanurkować i zastanowić się nad opioidami i opiatami.

Podobieństwa

Po pierwsze, przed zanurzeniem się w opioidy a opiaty i różnicami, należy koniecznie rozważyć podobieństwa. Oba są środkami przeciwbólowymi, które przyczepiają się do receptorów bólu występujących w całym organizmie, w tym w rdzeniu kręgowym i mózgu. Połączenie z receptorami bólu zapobiega odczuwaniu bólu przez organizm. Kiedy ciało czuje ból, wysyła wiadomość do mózgu, mówiąc ciału, że cierpi. Wiadomość ta ma na celu poinformowanie ciała, gdy bierze szkody i ponosi urazy, więc wtedy ciało zrobi, co może, aby zatrzymać poczucie bólu. Oczywiście, po urazie lub operacji, ciało nie może zatrzymać, co robi. Poprzez blokowanie receptorów bólu i wyciszanie tych sygnałów bólu, ciało nie czuje już zakres bólu. W ten sposób zarówno opioidy jak i opiaty robią to samo.

Różnica pomiędzy opioidami i opiatami

Teraz jest jedna istotna różnica między opioidami a opiatami. Opiat pochodzi z rośliny makowej (konkretnie z nasion). Opium było pierwszym opiatem wyprodukowanym z nasion. Z opium i maku produkuje się wyraźnie kilka środków przeciwbólowych, w tym morfinę, która jest jednym z oryginalnych środków przeciwbólowych (był to jeden z podstawowych leków podawanych żołnierzom w czasie II wojny światowej jako szybki środek przeciwbólowy po odniesionych obrażeniach). Kodeina jest kolejnym naturalnym środkiem przeciwbólowym, wyraźnie wyprodukowanym z opium.

Po stronie klapki opioid jest środkiem przeciwbólowym, który jest przynajmniej częściowo syntetyczny. Niektóre elementy środka przeciwbólowego mogą być nadal produkowane z opium, ale niektóre elementy używają związku chemicznego wyprodukowanego bez użycia naturalnych składników. Niektóre formy środków przeciwbólowych na bazie opioidów obejmują fentanyl, OxyContin, hydrokodon i wiele innych marek producentów.

Jeśli Ty lub Twoja najbliższa osoba cierpi na uzależnienie od opioidów lub opiatów, zacznij od centrum detoksykacji medycznej w Teksasie.

Heroina

Heroina jest uważana za opioid. Podczas gdy lek nadal powszechnie pochodzi z opium i maku, istnieją wspólne pierwiastki chemiczne syntetyzowane w ramach leku, który zmienia go z opiatu w opioid. Tak więc, biorąc pod uwagę różnicę między opioidami i opiatami, wszystko sprowadza się do tego, czy jest to w 100% naturalne, czy też istnieją w leku elementy syntetyczne.

 

Bezpieczeństwo w liczbach w tym sezonie wakacyjnym w ośrodku odwykowym

Każdy sezon wakacyjny to czas dla przyjaciół i rodziny, aby zebrać się razem i cieszyć się nawzajem swoim...

Czytaj dalej

Jak dbanie o siebie może się wiązać z leczeniem uzależnień

Jak ważna jest samoopieka w procesie zdrowienia z uzależnień? Kiedy przechodzisz terapię i zaczynasz wchodzić na...

Czytaj dalej