Skąd się bierze lekomania?

skąd się bierze lekomania Problem uzależnienia od leków pojawia się coraz częściej i trudno sobie z nim poradzić. Przede wszystkim dotyczył młodych osób, jednak coraz częściej również starsze osoby uzależniają się od leków. Lekomania często spowodowana jest otoczeniem, w jakim przebywa lekoman.

Problem nie tylko młodych osób

Coraz częściej również osoby starsze przyjmują nadmierne ilości leków, aby pozbyć się dolegliwości. Z czasem okazuje się, że przyjmowanie leku nie jest już tylko przyzwyczajeniem ale staje się trudnym uzależnieniem. Osoby starsze bardzo często, gdy nie przyjmą leku boją się, że zachorują i dlatego, gdy tylko skończą się ich leki udają się do lekarza bądź apteki, by jak najszybciej kupić swoje leki. W ten sposób zaczyna się problem uzależnienia.

Czemu młodzież jest uzależniona?

Osoby młode przez leki chcą stać się piękniejsze, czuć się lepiej, zyskać energię do pracy. Szukają sposobów na to, by być sprawnymi fizyczne i intelektualnie przez całą dobę. Również reklamy często wpływają na młode osoby i powodują, że chcą być na każdym polu idealne, marzą o tym, by odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku, by zyskać w oczach innych osób. Wiele młodych osób przez środki wspomagające naukę i minimalizujące stres starają się zdobywać dobre oceny jak najmniejszym nakładem sił. Z czasem okazuje się, że nie wystarczy już tylko zażywanie jednej tabletki. Osoba młoda chce być wydajna coraz bardziej a to sprawi, że sięga po kolejne tabletki. Często tłumaczy sobie, że ma mało czasu i tylko jeśli sięgnie po wspomaganie będzie w stanie poradzić sobie z problemem. Młoda osoba liczy na to, że jeśli przyjmie kolejny środek leczniczy jego nauka będzie przebiegać szybciej, a w dalszej perspektywie będzie mógł liczyć na lepsze oceny.

 

Pracownicy służby zdrowia i osoby nadużywające narkotyków

Ludzie uzależnieni są często przedstawiani jako beznadziejne zaniedbania społeczne lub hedonistyczne gwiazdy rocka...

Czytaj dalej

Jak pomóc swojemu mężowi w powrocie do zdrowia

"Potrzebuję pomocy. Muszę nauczyć się pomagać mojemu mężowi w powrocie do zdrowia i uzyskać pomoc. Od czego mam...

Czytaj dalej